Ne mogu da se vencaju dok ne zasade drvo

Šta se u svetu događa zanimljivo, a i šta se dogodilo baš na ovaj dan nekada davno...

Moderator: Urednici

Ne mogu da se vencaju dok ne zasade drvo

Postod nalence » Sre Nov 26, 2008 09:29

Ne mogu da se venčaju dok ne zasade drvo

Vlasti indonežanskog gradića Balikpapana rešile su da se sa klimatskim promenama u svetu izbore na originalan način - ubuduće niko u gradu neće moći da se oženi ili da izvadi izvod iz knjige rođenih za svoje dete ukoliko prethodno ne posadi drvo.

"Stanje u gradu je već zabrinjavajuće i moramo nešto učiniti da se izborimo sa globalnim otopljavanjem", izjavio je Sjahrum Sjah Setija, zadužen u gradskoj vladi za ekološke probleme.
Agencija Rojters navodi da je područje oko Balikpapana, u provinciji Istočni Kalimantan, izgubilo deo bogatog šumskog pokrivača zbog deforestacije usled rada rudarskog i drvopreradjivačkog sektora.
Istočni Kalimantan gubi godišnje između 350.000 i 500.000 hektara šume, a vlada može da finansira sadnju svega 30.000 hektara, saopštili su lokalni borci za životnu sredinu.
Procenjuje se da je Indonezija izugubila oko 70 odsto starih šuma, ali još uvek ima više od 91 milion hektara površina pod drvećem.

blic
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju."
Nisu loša vremena, nego čovek."
Korisnikov avatar
nalence
Moderator

Pridružio se: Ned Okt 05, 2008 09:38

Re: Ne mogu da se vencaju dok ne zasade drvo

Postod nalence » Sre Jan 14, 2009 10:27

Mlada traži svatove preko oglasa

Strahujući da neće imati dovoljno svatova na venčanju, jedna buduća mlada iz Ukrajine dala je oglas kojim poziva zainteresovane da joj pomognu i popune broj zvanica.

"Imaću veliku svadbu sa oko 150 zvanica. Moj momak ima brojnu porodicu koju će pozvati. Na moju žalost, moja porodica je u Ukrajini i niko ne može da dođe, osim majke i oca. Potrebno mi je 30 odgovarajućih zvanica kako bih se pojavila na crkvenom venčanju, a svi će moći da dođu i na svadbu", piše u oglasu postavljenom na sajtu gumtree.com.
"To uključuje jelo i ples, a moglo bi biti i prilika da se opustite i zabavite", navodi se u tekstu, u kojem u post-skriptumu piše i da su mladoj, koja se udaje u Londonu, potrebne i deveruše.
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju."
Nisu loša vremena, nego čovek."
Korisnikov avatar
nalence
Moderator

Pridružio se: Ned Okt 05, 2008 09:38

Povratak na Zanimljivosti