UPM

Kulturna, politička i javna dešavanja u Aleksincu.

Moderator: Urednici

Re: UPM

Postod shuki » Uto Mar 18, 2008 01:42

treba treba jer ovo sto se sad desava u srbiji je jedan vid beogradizacije
ruzno je goviriti leskovacki dijalekt ili varanjananski ili niski a nije ruzno govoriti onaj izopaceni beogradski zargon
kazu ovi dijalekti nisu gramaticki
manemoj
zar taj dijalekt kao takav nema svoju gramatiku
nemojte da me razumete pogresno nemam ja nista protiv knjizevnog srpskog jezika i treba svaki srbin da ga zna
ali isto tako moramo negovati i postovati nase dijalekte jer su oni deo naseg identiteta jer su on i deo nas
bez njih se gubimo
neznam dali znate da na zapadu deca svake nedelje imaju po dva casa predavanje na svom dijalektu bez obzira na njegovo poreklo
moramo naucit da postujemo pre svega same seba pa tek onda mozemo traziti od sveta da postuju oni nas
treba gradovima koa sto su krusevac kragujevac vranje leskovac nis i da ne nabrajam vise treba dati vlast
mislim netreba praviti drzave u drzavi ali im treba dati da zive a ne svaki dinar slati za beograd BEDA BRE
da se nelazemo srbija moze bez beograda ali beograd nemoze bez srbije
TO JA PODRAZUMEVAM POD DECENTRALIZACIJOM BEOGRADA
shuki
embrion

Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 01:01

Postod ivan » Uto Mar 18, 2008 05:25

to sta ti podrazumevas, to je tvoj problem :) ali ono sto si opisao je decentralizacija SRBIJE.
ivan
embrion

Pridružio se: Uto Avg 15, 2006 01:37

Postod shuki » Uto Mar 18, 2008 06:48

ok pokusacu jos jednom decentralizacija koju ja podrazumevam oznacava onu vrstu organizacije kojom se upravljanje ili rukovodjenje prenosi s centralnih organau ovom slucaju(BG) na nize u tom slučaju ti nizi organi imaju vecu samostalnost u organizaciji i nacinu obavljanja poslova koji su nuzni za razvoj za zivot
beograd bre nije srbija
shuki
embrion

Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 01:01

Postod alexa » Sre Mar 19, 2008 11:24

Mislim da nam najvise odgovara hrvatski model, kako su oni decentralizovali vlast preko zupanija.

Zupanijski izbori su vrlo bitni u Hrvatskoj.

Zamislite sta moze Milovan da prikaze u skupstini srbije. E sada zamislite 5 od 25 poslanika u niskom okrugu koji imaju budzet od recimo 20 milijardi....

Centar regiona bi se brze razvijao, ali bez jakog Nisa nema ni jakog Aleksinca. Mislim da se propadanje Nisa u poslednjih 5 godina itekako osetilo u Aleksincu.

Sa druge strane, opstine bi trebalo da se racionalizuju, da se bave maticnim poslovima, a vecina javnih preduzeca bi bila regionalna.
Korisnikov avatar
alexa
Moderator

Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 10:50

Postod agvozden » Sre Mar 19, 2008 08:19

Decentralizacija definitivno.

Svake godine u Beograd se doseli oko 20 000 ljudi. Saobraćajne gužve su nepodnošljive jer ionako svakog dana kroz Bg prođe milion ljudi.
Petkom je haos na autobuskoj.
To je sve razlog jake centralizacije i smeštanja svega što vredi u Bg.

Jaki regioni mogu biti vrlo efikasno rešenje, ali mora postojati i demokratski princip - ono čega sada nema u okruzima.
To navodi do toga da pristup novcu mora biti transparentan.

A upravo se toga boje ljudi na vlasti...
OTPOR DO POBEDE!!!
Korisnikov avatar
agvozden
Administrator

Pridružio se: Pet Jul 21, 2006 07:08

Postod DrGremlin » Pet Mar 21, 2008 10:59

Use u svoje kljuse je najbolji lek protiv svega ovoga sto se desava
Setite se samo kako je bilo dok je rudnik radio i gradio nas grad pa kazite ima li to veze sa Nisom.
Jaka privreda jaka opstina,a sta se sad desava sami vidimo,od firmi radi jedino policija,opstina,eps,komunalno,sudstvo i posta
pa zar vam ne govori nesto to kakva je situacija,ako jedan Nis ne moze pomoci samom sebi zasto onda
ocekivati da Nis bude jak a smim tim i nasa opstina,jeste da se oseca to sto Nis propada,ali treba skakati iz broda na vreme ako pocinje da tone
Use u svoje kljuse ili ti decentralizacija,ali mislim da je sad to kasno jer je privreda ovog grada velika nula
Pozz svima a posebno agvozdenu
Korisnikov avatar
DrGremlin
embrion

Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 12:26

Postod alexa » Pet Mar 21, 2008 11:32

Decentralizacija je bitna zbog javne potrosnje.

Suludo je ocekivati da se ceo fond prebaci na opstine jer bi tako novac otisao uzalud.
Stoga i treba praviti regionalne organe upravljanja, na demokratskom principu.

Kada se stvorer bolji uslovi u infrastrukturi onda je to povoljnije za privredu i grinfild investicije.

Inace, rudnik nije nista donosio aleksincu osim sto je puno ljudi radilo tamo. A radilo je puno i u Nisu, pa i u Raznju. Aleksinac je pogodan za razvoj malih, mozda i poneko srednje preduzece, od velikih nema nista. Naglasak treba biti na poljoprivrednoj proizvodnji i proizvodnji delova - sklopova za masinsku i elektronsku industriju (ne mislim na MIN I EI, vec na grane privrede). Sto se toga tice nije ni mrdnuto u opstini da se nesto popravi...
Korisnikov avatar
alexa
Moderator

Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 10:50

Postod dishi68 » Pet Mar 21, 2008 01:26

A hidroelektrana na Bovanskom jezru?

To je prava stvar.
Korisnikov avatar
dishi68
Moderator

Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 06:08

Postod DrGremlin » Sub Mar 22, 2008 12:27

Rudnik nije nista donosio Aleksincu!!!!!!!!!!!!!!!!
Strasno !
Lepotane za tvoju informaciju osim sto je puno ljudi radilo na Rudniku taj isti rudnik je
sagradio i vise od pola Aleksinca,a da ne pricam da je taj isti rudnik punio opstinski budzet i tako svi okolo
imali korist
I da ti ne pricam vise rudniku mogu to kad god pozelis jer u tom rudniku mi je otac poginuo 1989gog. tako da dosta znam
A sto se tice buducnosti ovaj grad je puko ko zvecka,za sve poslove je dobar samo niko nista ne radi i to sto radi je sve traljavo osim firmi navedenih u predhodnom mom postu,koliki je prosek plate u nasem gradu?
Zasto ljudi beze da rade u Nis?
Lepo si reko niko nista nije uradio da nesto pokrene,mislim strasno,da nije auto-put bili bi slepo crevo kao selo Rsovac.
Podji prijatelju negde na stranu i kazi da si iz Aleksinca da cujes sta ce ti reci,jedni nisu ni culi a drugi ga pamte samo po rudarskim nesrecama
Pozz svima
:evil:
Korisnikov avatar
DrGremlin
embrion

Postod DrGremlin » Sub Mar 22, 2008 12:34

Zaboravih da pohvalim ideju o brani na jezeru,sto da ne kad jedno selo Sicevo kod Nisa ima hidrocentralu na Nisavi
zasto ne bi mogli i mi,e sad neznam da li bi imali neke olaksice za struju jer nesto ne vidim da im je u Sicevu jeftinija struja ali barem im je dobra i stabilna mreza,a ne kao kod mene u kraju pojedinim ljudima se u zimskim uslovima ni TV nece da radi
Korisnikov avatar
DrGremlin
embrion

Postod agvozden » Sub Mar 22, 2008 09:09

Pozdrav za DrGremlina!
OTPOR DO POBEDE!!!
Korisnikov avatar
agvozden
Administrator

Postod vlajce » Ned Apr 13, 2008 09:41

:think: Braco Srbi doslo je do degeneracije populacije nista drugo :+) :twisted:
Mir boziji i sve najlepse
vlajce
pionir

Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 07:42

Postod DrGremlin » Ned Apr 13, 2008 11:10

Tacno tako,danasnja generaracije su toliko ne zaintersovane za bilo sta,vazan im je kompjuter,igrice,tv cak su i ribe zaboravili kako izgledaju, a mi se nadamo tj. svi se nadaju da omladina nastavi i napravi neki pomak.
Da ne bude da bas nista ne vrede ali blizu su ove moje teorije,totalno se vreme izmenilo a sa njim i ljudi
Kad bi se nesto ovde popravilo pa da krene nesto na bolje,a ne da cekamo da nam neko pomogne
Korisnikov avatar
DrGremlin
embrion

Re:

Postod 5ra » Pet Apr 18, 2008 07:27

Slika
Korisnikov avatar
5ra
Moderator

Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 09:46

Postod agvozden » Pet Apr 18, 2008 11:59

Iskreno:

Ne bih krao malo nikada. To mi je ispod časti. A da li bih krao mnogo? E, tu bih već razmislio... ;)

Pa, valjda postoji bolji način da se zaradi... Recimo, prevara ili sl...

Ja sam više za kombinaciju beži negde gde je bolje...
OTPOR DO POBEDE!!!
Korisnikov avatar
agvozden
Administrator

PrethodniSledeća

Povratak na Dešavanja